Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums kokybišką ir patogų naudojimąsi svetaine. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba tęsdami naršymą jūs sutinkate su Joldija slapukų bei privatumo politika . Galite bet kada atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Furnitūros detalių gamyba
2021-09-24 - 5 min. skaitymo
Tvarios idėjos namams
šiukšliadėžės
rankenėlės
kojelės

Tvarumas nėra vien tik gražus žodis. Tai labai didingas siekis. Visgi geriau to siekti realybėje labai mažais žingsneliais nei išlikti visiškai abejingais. Siūlome kelias paprastas idėjas namams, kaip jau šiandien galite gyventi tvariau.

Rūšiuokite šiukšles

Kasdienybėje kiekvienas žmogus palieka atliekas. Net ir tada, kai namuose praleidžiate itin mažai laiko, tikriausiai bent kiek papildote juose stovinčią šiukšliadėžę kasdien. Sumažindami į bendrų atliekų konteinerį metamų atliekų kiekį garantuotai lėtinate kažkur stūksančio neperdirbamų atliekų kalno augimą.

Rūšiuokite

Ar žinote, kad norint rūšiuoti nebūtina plauti pakuotes? Taip, galbūt norėsite tai padaryti siekdami užtikrinti ne kasdien ištuštinamos rūšiavimo talpos švarą ir higieną, bet tai nėra būtina perdirbimo sąlyga. Tikime, kad tada, kai rūšiuoti paprasčiau, norinčių tą daryti yra daugiau. Patogi rūšiavimo šiukšliadėžė ar ištisa sistema gali būti dar vienas žingsnis link mažiau pastangų reikalaujančio rūšiavimo.

 Atnaujinkite senus baldus užuot juos išmetę

Suprantama, kad kartais norisi pagražinti namus. Baldų pakeitimas yra vienas dažniausių interjero pokyčių. Prieš perkant naują baldą raginame pagalvoti dukart. Įvertinkite baldų atnaujinimo juos perdažant ar tik pakeičiant baldų furnitūrą galimybę. Baldai gali įgauti naują veidą pakeitus kojeles ar rankenėles ir tobulesnę funkciją pakeitus susidėvėjusius lankstus, pakėlimo mechanizmus, stalčius.

Baldų rankenėlių  atnaujinimas

Jeigu tikrai apsisprendėte atsisakyti turimų baldų – galbūt galite juos padovanoti ar parduoti žmonėms, kurie juos dar naudotų. Tikime, kad net ir abejojantys bet kokia senų baldų pritaikymo galimybe nepaliks jų prie konteinerio, o nuvež į didelių atliekų surinkimo aikštelę ir baldai bus perdirbti.

Rinkitės kokybiškas ir ilgaamžes prekes

Kiekvienas neapdairiai pasirinktas daiktas ne tik gadina nuotaiką, bet ir teršia gamtą – juk teks pirkti kitą vietoje jo. Nekokybiškų daiktų pirkimas didina paklausą tokioms prekėms. Rinkoje atsiradus lūkesčiui pigiems daiktams gamintojai verčiasi per galvą siekdami tokius pasiūlyti ir dažnai – kokybės sąskaita.

Tobulinant namus tvarumo siekiantiems žmonėms verta rinktis ilgaamžiškas medžiagas – pavyzdžiui metalines kojeles ar metalines rankenėles vietoj plastikinių. Netapkite patarlės „šykštus moka du kartus" herojais ir nedidinkite išmestų daiktų kiekio pasaulyje neapdairiais pirkiniais.

Metalinės strypelio formos rankenėlės amžinai madingos

Nepamirškite tvarumo net eidami į įkurtuves. Ar esate tikri, jog svetimiems namams tiks jūsų parinktas daiktas? Palikite šeimininkams teisę spręsti, kokius daiktus nori matyti savo būste.

Planuodami namų jaukumui skirtus pirkinius tarkitės su artimaisiais ir įsigykite ilgai visus džiuginsiančius daiktus.

Rūšiuokite, atnaujinkite baldus ir pirkite džiuginančius ilgaamžius daiktus. Tai paprastos, neginčytinos, daug išteklių nereikalaujančios idėjos tvaresniam gyvenimui. Siekite didingo tikslo mažais žingsneliais!

Atgal