2022-11-28 - 10 min. skaitymo
Reguliuojamo aukščio stalo privalumai
rol ergo
reguliuojamo aukščio stalas

Dauguma žinome, kad sėdimas darbas  kenkia sveikatai. Tokios žalos spektras gali būti labai platus  - nuo nugaros skausmų iki širdies ligų, depresijos ar nemigos. Praleidžiate 8-10 valandų sėdėdami? Tikrai rizikuojate susirgti diabetu ir širdies ligomis. Nebent dirbdamas biure įgyvendinsite tikslą vaikščioti mažiausiai 2 valandas per dieną. Tais atvejais, kai tai nelabai suderinama su darbo pobūdžiu lieka vienintelė sveikatai tinkama išeitis – dirbti prie reguliuojamo aukščio stalo. Juk nei programuotojas, nei buhalterė, nei grafikos dizaineris pagal savo darbo pobūdį negali labai daug laiko praleisti vaikščiodami.

Žmogus nėra gimęs sėdėti. Lengva tuo įsitikinti stebint mažus vaikus – 5 metų neturintis vaikas su džiaugsmu juda, bėgioja ir atlieka tai pačiu teisingiausiu būdu. Mokyklą pradėjęs lankyti pirmokas tampa profesionaliu sėdėtoju. Ilgas sėdėjimas lemia tai, kad kojų raumenys silpnėja ir judesiai praranda įgimtą taisyklingumą. 

Sėdimas darbas - blogoji evoliucijos pasekmė

Nagrinėjant evoliuciją aišku, kad ilgus amžius žmogus turėjo judėti, kad išgyventų. Medžioklė ir žemės ūkis senais laikais reikalaudavo intensyvaus judėjimo. Šiuolaikiniame pasaulyje judėjimo sumažėjimas būdingas ne vien tik protinį darbą dirbantiems žmonėms. Visgi biure dirbantys patiria didžiausią sėdėjimo žalą sveikatai. Blogos ilgalaikio nejudrumo įtakos negali kompensuoti netgi sportas. Šiek tiek judėjimo įgalinanti darbo vieta – vienintelė gera išeitis. 

Kiekvienas savo sveikata besirūpinantis biuro darbuotojas turėtų bent 2 minutes pajudėti kiekvienam prasėdėtam pusvalandžiui. Idealiu atveju reiktų dalį darbo laiko tiesiog stovėti.  Darbo vieta su reguliuojamo aukščio stalu - būtent toks sprendimas. Reguliuojamo aukščio stalas padeda tausoti sveikatą ir padidina prie jo dirbančio žmogaus produktyvumą. Sveikas ir laimingas darbuotojas – kiekvienos organizacijos siekiamybė ir sėkmė.

Turint galimybę keisti stovimą ir sėdimą darbo padėtį reiktų vadovautis tokiomis rekomendacijomis:

 • 50% laiko dirbti sėdint, 25% stovint, 25% judėti;
 • keisti darbinę laikyseną nuo 2 iki 4 kartų per valandą;
 • sveikiau stovėti trumpai, bet dažnai nei stovėti retai, bet ilgai;
 • vengti visiškai statiško stovėjimo (nejudant);
 • stovėjimo darbo fazė neturėtų tęstis ilgiau nei 20 minučių.

Sėdimo ir stovimo darbo derinimas pasižymi žemiau pateiktais privalumais:

 • Padidėja energija. Kintamos pozicijos stalas padeda  judėti – tas gerina kraujo apytaką ir smegenų aprūpinimą deguonimi.
 • Pagerėja nuotaika. Įrodyta, kad sėdintys 6 valandas ir ilgiau pasižymi blogesne psichologine savijauta nei tie, kurie daugiau juda.
 • Išvengiama raumenų ir sąnarių sustingimo. Keičiant darbinę padėtį raumenys ir sąnariai juda.
 • Padidėja produktyvumas. Atlikti tyrimai rodo, kad keičiamos padėties stalo naudojimas gali padidinti produktyvumą 45%.

Reguliuojamo aukščio stalai – esminis šiuolaikinio biuro požymis. Pastaruoju metu vis daugiau biuro baldų gamintojų skiria itin didelį dėmesį ergonomikai – reguliuojamo aukščio stalo rėmų paklausa auga. Juk nugaros ar kaklo skausmais besiskundžiantis darbuotojas ko gero  pasižymės ir mažesniu produktyvumu už tą, kuris darbo vietoje jaučiasi puikiai.

Reguliuojamo aukščio stalo rėmas ROL ERGO

Reguliuojamo aukščio stalas pravers ne tik biure, bet ir namuose. Juk ir dirbant namuose ne mažiau svarbu pasirūpinti tinkama darbo vieta. Toks sprendimas aktualus netgi vaikui ar paaugliui – įsigijus reguliuojamo aukščio rėmą turintį stalą neprireiks rūpintis dažnu mokinio baldų pritaikymu prie pasikeitusio atžalos ūgio.

Kokio aukščio stalas tinkamiausias? Pasitikrinkite žemiau pateiktame paveikslėlyje.

Rekomenduojamas stalo aukštis pagal ūgį

„Joldijos“ asortimente atrasite išskirtiniu patikimumu, kokybe ir ilgaamžiškumu pasižyminčius ROL ERGO reguliuojamo aukščio stalo rėmus. Jūsų patogumui siūlome įsigyti reguliuojamo aukščio stalo rėmų ir stalviršio komplektus.

ROL ERGO elektra reguliuojamas stalo rėmas R650 - neabejotinai populiariausias klientų pasirinkimas. Rinkoje galima rasti tikrai įvairių elektra reguliuojamų stalo rėmų - neginčyjami šio modelio priovalumai susiję su tvirta konstrukija:

 • stalas yra stabilesnis, nes 3 kolonos tvirčiau prilaiko stalviršį - jis mažiau juda, išvengsite juntamo drebėjimo;
 • gamybai naudojamas itin kietas metalas garantuos išskirtinį ilgaamžiškumą.

Liaudies išmintis teigia „šykštus moka du kartus" - natūralu, kad pasirenkant elektra reguliuojamą stalo rėmą tikimasi itin ilgo tarnavimo laiko. Tai solidus, namuose ar biure esančios darbo vietos prestižą lemiantis pirkinys. Džiaugiamės siūlydami klientams itin modernioje Šiauliuose esančioje gamykloje surenkamą ir patikimumu rinkoje nepralenkiamą produktą, vertinamą ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkose. ROL ERGO elektra reguliuojamas stalo rėmas R650 - sprendimas aukščiausios klasės darbo vietos įrengimui, kuris tarnaus ilgai bei patikimai - įsigykite čia.

Elektra valdomą stalo rėmą surinksite itin paprastai ir greitai - ROL ERGO R650 montavimo instrukciją rasite čia

Visame pasaulyje veikiančios ROL grupės ištakos Švedijoje 1985 metais įkurta šeimos įmonė. Šiuo metu įmonė vykdo veiklą 9 šalyse, viena jų – Lietuva. ROL ERGO – itin didelį dėmesį tvarumui ir socialinei atsakomybei skiriantis prekinis ženklas. Produkto vystymo ir gamybos etapuose nuolat siekiama minimizuoti žalą aplinkai. ROL ERGO reguliuojamo aukščio stalo rėmas skirtas tvarumui neabejingiems žmonėms. ROL grupė skiria didelį dėmesį aplinkai draugiškų medžiagų pasirinkimui, efektyviam tiekimo grandinės valdymui, žalą aplinką minimizuojančiai gamybai, atliekų valdymui, saugiai darbo aplinkai ir geroms darbo sąlygoms. ROL ERGO reguliuojamo aukščio stalo rėmas skirtas tiems, kurie nori ilgai tarnausiančio sprendimo – vertina kokybiškus daiktus bei ergonomiškus sprendimus kasdienybėje.

Atgal