2023-04-20 - 5 min. skaitymo
Stalo padas - puikus sprendimas kavinės stalams
stalo pagrindas
stalo koja
stalo bazė

Metalinio pagrindo panaudojimas ženkliai palengvina ir pagreitina stalo gamybos procesą. Toks sprendimas naudojamas ne tik „pasidaryk pats“ principo gerbėjų, tačiau ir baldininkų. Itin populiaru naudoti metalinius stalo pagrindus kavinių ir restoranų stalų gamybai.

Renkantis stalo pagrindą svarbūs šie aspektai:

  • Tinkamumas konkrečiai paskirčiai. Pavyzdžiui, ar skirtas naudoti lauke ar viduje?
  • Stabilumas. Ar išlaikys planuojamą stalviršį?
  • Aukštis. Ar tiks idealiam numatytų kėdžių ir stalo aukščio santykiui?
  • Apdaila. Ar tiks aplinkoje, kurioje planuojamas?
  • Grindų paviršius. Ar reikalingi grindų apsaugą ar antipraslydimą suteikiantys priedai?
  • Laikymas. Ar stalas nuolat stovės toje pačioje vietoje ar turėtų būti nesunkiai perstumiamas, o gal patogiai sudedamas sandėliavimui?

Planuojantys gamintis stalą patys ar besirūpinantys būsimų kavinių baldais gali rinktis iš keleto alternatyvų. „Joldijos“ asortimente esantys stalo pagrindai skiriasi dydžiu ir apdaila. Toks sprendimas pasižymi keletu privalumų:

  • Suteikia galimybę sėdint prie stalo itin patogiai laikyti kojas
  • Neužgožia stalviršio dizaino ir yra suderinami su pačiais įvairiausiai jo pasirinkimais
  • Stalai patogiai stumdomi ir naudojami greta sustačius keletą

Iš nerūdijančio plieno pagaminti arba dažyti stalo pagrindai gali būti naudojami lauko sąlygomis. Svarbu, kad dažymo atveju nuo rūdžių apsauganti danga nebūtų pažeista. Metaliniai stalo pagrindai pasižymi pakankamu svoriu tam, kad pakankamai stabiliai stovėtų ant žemės. 

Metalinį stalo pagrindą sudaro strypas (kolona) ir į žemę besiremianti plokštė. Atraminė plokšioji dalis turi būti pakankamai didelė, kad išlaikytų stalviršį ir pakankamai maža, kad nevaržytų prie stalo sėdinčių judesių. Kolona gali būti tiek apvali, tiek kvadratinė.

Stalo pagrindai kavinės stalui

Sunkiam stalviršiui gali būti reikalinga platesnė pagrindo atraminė plokštė. Metalinio stalo pagrindo svoris turėtų sudaryti bent 2/3 stalviršio svorio (arba būti netoli tokio santykio). Dauguma stalo pagrindų gali tikti tiek apvaliam, tiek kvadratiniam stalviršiui. Visgi norint naudoti stalo pagrindą stačiakampiam staliui reikia rinktis dviejų kojų stalo pagrindo variantą.

Valgomojo stalo viršus paprastai turėtų būti 760 mm arba 20 mm skirtis į didesnę arba mažesnę pusę.  Sėdint prie stalo turėtų būti pakankamai vietos kojoms. Skirtumas tarp kėdžių sėdimosios dalies ir stalo viršaus gali būti 250-300 mm arba pagal individualius pageidavimus. Idealu, jeigu įmanoma kažkiek pastumti kėdes po stalviršiu tada, kai stalas yra nenaudojamas. Visgi gali būti, kad stalo atraminė plokštė apsunkins pilną kėdžių sustūmimą. 

Stalo kojos kavinės stalams

Metaliniai stalo pagrindai puikiai tinka ne tik kavinės, namų, bet ir mažų konferencinių staliukų gamybai. Planuojant didelę mokymų patalpą rekomenduojame apsvarstyti sulankstomo stalo rėmo pasirinkimą. Sulankstomas stalo kojas turintys stalai bus itin patogiai sandėliuojami.

Kyla klausimų ar reikia pagalbos renkantis? Skambinkite tel. +370 37 49 01 80 arba rašykite el. paštu eshop@joldija.lt 

Atgal