2023-05-04 - 7 min. skaitymo
Sumanūs patogios virtuvės įrengimo sprendimai
virtuvės įrengimas
patogi virtuvė
virtuvės baldai
sprendimai virtuvei

Sumanūs patogios virtuvės įrengimo patarimai

Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, kurioje praleidžiame daugiausiai laiko, tad virtuvės įrengimo patogumas ir funkcionalumas turėtų būti vienas iš pagrindinių prioritetų galvojant apie naujus namus.

Šiuolaikinės virtuvės pasižymi ne tik savo estetiniu vaizdu, naujausiomis dizaino tendencijomis, bet ir moderniais funkcionalumo sprendimais. Jie užtikrina, kad Jūsų kasdienybė bus patogi ir nereikalaus per daug energijos organizuojant savo buitį: gaminant maistą ar tvarkantis.

Sumaniai išnaudota patogios virtuvės erdvė

Virtuvės daiktų organizavimas leidžia virtuvėje palaikyti tvarką ir visada turėti reikalingus daiktus „po ranka“. Tam gali padėti tinkamas zonų išdėstymas ir apgalvotas virtuvės spintelių išnaudojimas. Spintelėse įmontuoti ištraukiami „Cargo“ krepšiai suteikia galimybę lengvai pasiekti reikalingus daiktus ir optimaliai išnaudoti net ir siauriausias spintelių erdves. Ištraukiami „Cargo“ krepšiai puikiai tinka laikyti aliejų, actą, druskines ir panašius produktus.

 

Jeigu virtuvė yra pakankamai erdvi, galima pasiūlyti vis labiau populiarėjantį sprendimą namuose  - ūkines spintas. Jas galima montuoti nuo grindų iki spintelių viršaus, tad daug pasidėjimo vietos  - garantuota.

Efektyviam kampinių spintų išnaudojimui galima rinktis karuselės arba ištraukiamo tipo mechanizmus. Karuselės tipo mechanizmais itin paprasta naudotis, lengvai matomas visas spintelės turinys. Ištraukiamo tipo mechanizmai labiau tiks kasdienio naudojimo skysčiams, kruopoms ar kitiems, kiek smulkesniems, reikmenims. Abiejų tipų mechanizmai leis patogiai pasiekti visą spintelės turinį. 

Planuojant nedidelės virtuvės išplanavimą verta apgalvoti ištraukiamo ar nulenkiamo stalo galimybę. Kai stalas nėra reikalingas galite jį sustumti į stalčiaus dydžio nišą ar užlenkti ir turėti daugiau laisvos vietos. Šie stalai praverčia didesnėse virtuvėse, kai vis pritrūkstama papildomos vietos daug ir dažnai gaminant.

Virtuvės įrengimas - tvarkingi virtuvės stalčiai

Stalčiai - vienas svarbiausių patogios virtuvės baldų požymių. Esminis sprendimo privalumas - galimybė taupyti erdvę ir pasiekti smulkesnius daiktus patogiau.

Šiuolaikiniai stalčiai pasižymi itin plonais ir tiesiais stalčių šonais, ir stabiliu, sklandžiu bei tyliu judėjimu. Jie dažniausiai turi sinchronizuotą, paslėptą, pilno ištraukimo bėgelį, o jų montavimas yra itin lengvas ir greitas.

Apie patarimus kaip tinkamai pasirinkti stalčių furnitūra galite skaityti čia.

 

Sprendimas tvarkai ir patogumui stalčiuose užtikrinti - įrankių dėklai, skirtukai, kilimėliai ir panašūs priedai. Jie garantuos patogų daiktų laikymą ir efektyvų stalčių išnaudojimą. Be to, naudojant juos, visi daiktai turi savo vietą ir yra lengvai randami.

 

Spintelių pakėlimo mechanizmai patogiai virtuvei

Didelį komfortą suteikiantis sprendimas įsirengiant viršutines virtuvės spinteles yra durelių pakėlimo sistemos. Dėl specialaus mechanizmo, durelės pačios laikosi atidarytos, bet kurioje fiksuotoje padėtyje, užsidaro švelniai, o uždarymo bei atidarymo greitį ir jėgą galima lengvai reguliuoti.

Viršutinėse spintelėse dažniausiai montuojamos indų džiovyklos, kurios taip pat gali būti įvairių tipų, spalvų, kad derėtų prie visų pasirinktų virtuvės baldų elementų. Dėl dažno spintelių darinėjimo, verta atkeipti dėmesį į kokybiškus pakėlimo mechanizmus.

Svarbus virtuvės įrengimo aspektas - estetika

Baldų rankenėlės gali tapti Jūsų virtuvės baldų puošmena. Šių baldų furnitūros elementų pasirinkimas daro įtaką ne tik kasdien naudojamos namų erdvės estetikai, tačiau ir patogumui. Itin svarbu pasirinkti deramą rankenėlių dydį, stilių, formą, medžiagą ir spalvą. O jeigu sunku apsispręsti, galite rinktis minimalistinį variantą – baldus be rankenėlių arba Gola profilius. Iš aliuminio pagamintų profilių sistema leidžia supaprastinti virtuvės baldų fasadus išvengiant rankenėlių panaudojimo. Patogus durelių ir stalčių atidarymas bus realizuojamas be jokių išsikišančių detalių. Taigi, taip užtikrinamas lengvas valymas ir minimalistinis virtuvės vaizdas.

Integruojamos virtuvės rozetės

Jos taip pat prisideda prie bendros virtuvės estetikos palaikymo. Kadangi virtuvė be buitinių prietaisų yra sunkiai įsivaizduojama, tad jų pajungimui reikalingas patogus elektros šaltinis. Virtuvės stalviršyje integruotos rozetės, gali būti lengvai paslepiamos, o tai puikus ir praktiškas sprendimas, padedantis išvengti laidų raizgalynės.

Lengvam virtuvės atliekų rūšiavimui

Mūsų asortimente galite rasti skirtingų tipų šiukšliadėžių, tad prieš renkantis reikėtų nuspręsti kiek jų reikės: ar vienos bendroms atliekoms, ar daugiau - rūšiavimui. Kitas aspektas  - jos vieta virtuvėje: ji bus stalčiuje ar spintelėje. Abu pasirinkimai gali būti patogūs. Šiukšliadėžes stalčiuose lengva naudoti ir ištuštinti tiesiog atsidarius stalčių. Laikant ją spintelėje, patogumo suteikiantis sprendimas - montavimas prie durelių arba apačioje. Praktiškas pasirinkimas - automatiškai atsidarančios šiukšliadėžės, kurios yra higieniškesnės, nes metant šiukšles nereikia nieko liesti ir pasitarnauja kai rankos yra pilnos.

 

UAB „Joldija" turi itin platų virtuvės įrengimo priedų asortimentą. Sunku išsirinkti? Nedvejodami skambinkite tel. +370 37 49 0180 arba rašykite el. paštu eshop@joldija.lt ir suteiksime platesnę informaciją. 

Atgal